DergiPark UDS Kullanıcı Eğitimi Semineri İstanbul'da Başarı ile Gerçekleştirildi.

-A +A

TÜBİTAK ULAKBİM DergiPark grubu tarafından düzenlenen, başta editörler olmak üzere akademik süreli yayıncılıkla ilgili kişilerin katıldığı kullanıcı eğitimi semineri 2 Aralık  2016 tarihinde İstanbul Üniversitesi, İletişim Fakültesi Toplantı Salonunda yapıldı.

Ülkemizdeki akademik süreli yayınlara ev sahipliği yapan ve elektronik ortamda süreç yönetimi hizmeti sunan DergiPark'ın yeni alt yapısı ULAKBİM Dergi Sistemleri (UDS)'nin tanıtıldığı ve kullanımının anlatıldığı İstanbul'daki seminere 196 kişi  katılım sağladı.

Eğitim seminerinde, UDS’nin ilk sürümü ile ulusal akademik dergilere sunulan yenilikler, dergi yöneticisi, editör, hakem ve yazar rolleri ile makale başvurusundan sayı yayımlamaya kadar geçen tüm süreçler DergiPark ekibi tarafından anlatıldı.

Yeni sistemin ihtiyaç ve taleplere uygun olarak geliştirilmesi için katılımcıların aktif rol alması sağlanan toplantıda editör ve dergi yöneticilerinin kendi dergileri üzerinde doğrudan uygulama yapabilmelei sağlandı. DergiPark grubu ile kullanıcıların sürekli iletişimde olması için oluşturulan forum sayfasının önemi vurgulandı.

DergiPark arayüz, Dergi ana sayfa, Yayın politikası ve ediyöryal süreçlerin tek tek anlatıldığı seminerde UDS’ye büyük beğeni ve destek, ULAKBİM DergiPark’a tebrik ve teşekkür iletildi.

UDS’nin etkileşimli ve kullanıcı dostu gelişim süreci devam ederken eğitim seminerlerinin, DergiPark kullanıcılarından gelen yoğun talep üzerine Türkiye genelinde yıl boyunca devam etmesi planlandı.

07.12.2016