TRUBA SSS

-A +A

Sorularım ve sorunlarım için TRUBA operasyon merkezine nasıl ulaşırım?

TRUBA operasyon merkezine grid-teknik@ulakbim.gov.tr e-posta adresi veya 312 298 93 63 telefon numarası ile ulaşabilirsiniz.

Nasıl kullanıcı hesabı açtırabilirim?

Ülke içinde herhangi bir akademik kurumda araştırma yapan araştırmacılar, http://www.truba.gov.tr/uyelik/uyelik.php adresinden üyelik başvurusunda bulunabilirler. Başvuruda bulunan kullanıcı adaylarından, kimliklerinin ve çalıştıkları kurumun kendilerine sağladığı kurum kimliğinin birer kopyalarını faks ya da e-posta ile ULAKBIM'e göndermeleri istenecektir.

Henüz öğrenci (lisans, yüksek lisans, doktora) olan kullanıcı adaylarından, birlikte çalıştıkları öğretim üyesinin kendileri ile çalıştığına dair bir onay e-postası talep edilecektir.

Projemin özelliği nedeni ile adanmış kaynak veya ayrıcalıklı servis talep edebilir miyim?

Hesaplama kaynaklarında proje süresinin kısıtlı olması, endüstriyel kullanım gibi nedenlerle talep edilmesi durumunda ayrıcalıklı servisler ücretli olarak sunulabilmektedir. Araştırmacılar tarafından talep edilen hizmetin TRUBA tarafından ayrıcalıklı olarak verilmesinin verimli olacağının değerlendirilmesi için talep edilmesi durumunda proforma fatura düzenlenmektedir.