Editörler Kurulu Üyelerimiz TÜBİTAK Bilim Ödülleri'ne layık görüldü!

-A +A

TÜBİTAK’ın bilimsel ve teknolojik alanlarda araştırma ve geliştirme faaliyetlerini desteklemek, araştırmacıların geliştirilmesine ve yeni bilim insanlarının yetiştirilmesine olanak sağlamak amacıyla verdiği “TÜBİTAK Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri” ile “Kutup Çalışmaları Ödülü”ne ilişkin 2020 yılı değerlendirme çalışmaları sonuçlandı.

TÜBİTAK Yönetim Kurulu tarafından toplamda 4 Bilim Ödülü, 1 Özel Ödül ve 13 Teşvik Ödülü verildi. Bilim ödüllerinden ikisinin sahibi sırasıyla Turkish Journal of Chemistry adlı akademik dergimizin editörler kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Soylak ve Turkish Journal of Biology ve Turkish Journal of Botany editörler kurulu üyesi Prof. Dr. İsmail Türkan oldu. Prof. Dr. Mustafa SOYLAK, “Analitik Kimya alanında önderiştirme ve ayırma yöntemlerinde özellikle katı faz ekstraksiyonu (özütlemesi) ve mikroekstraksiyon  konularındaki uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmaları” nedeniyle, Prof. Dr. İsmail TÜRKAN ise “Bitki stres fizyolojisi ve moleküler fizyolojisi başta olmak üzere bitki bilimi alanında uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmaları” nedeniyle Bilim Ödülü’ne layık görüldü.

Her iki bilim insanımızı da başarılarından ötürü tebrik ediyor, SCI ve Pubmed Central gibi önemli indekslerde taranan akademik dergilerimize ve bilim dünyasına değerli katkılarından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz.

 

 

 

09.11.2020