Türki Cumhuriyetleri ile İş Birliğine Tüm Hızıyla Devam Ediyoruz

-A +A

Azerbaycan Milli Bilimler Akademisi (AMEA) ile Bilimsel İş Birliğini Güçlendiriyoruz.

TÜBİTAK ULAKBİM Müdürü Mehmet Mirat Satoğlu, Azerbaycan Milli Bilimler Akademisi (AMEA)'nin daveti üzerine Azerbaycan'a bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret sırasında, Azerbaycan'ın bilimsel çalışmalarına destek olmak amacıyla TÜBİTAK ULAKBİM'in bilgi ve tecrübelerini paylaştı, AMEA ve bağlı enstitülerinin akademik dergiler ve elektronik akademik hizmetler alanındaki çalışmalarını gözlemledi.

Azerbaycan Milli Bilimler Akademisi Başkanı Akademisyen İsa Habibbeyli, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki bilimsel iş birliğinin geliştiğini ve bu iş birliğinin Azerbaycan'ın bilimsel çalışmalarına önemli katkılar sağladığını belirtti.

TÜBİTAK ile bilimsel iş birliğinden duydukları memnuniyeti ifade eden Habibbeyli AMEA’nın Türkiye’deki birçok saygın akademik kurumlarla bilimsel iş birliği içerisinde bulunduğunu ve bu ilişkilerin sürekli genişlediğini belirtti. Bu kapsamda TÜBİTAK ULAKBİM ile yeni ilişkilerin kurulmasına da çok önem verdiklerini söyledi.

TÜBİTAK ULAKBİM Müdürü Satoğlu da Azerbaycan Milli Bilimler Akademisi'nin davetinden memnuniyet duyduklarını ve bilgi paylaşımı konusundaki iş birliklerinin gurur verici olduğunu ifade etti. Bu ziyaretin, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki bilimsel iş birliğinin artarak devam etmesine katkı sağlayacağına inandığını belirten Satoğlu, DergiPark ve TR Dizin başta olmak üzere TÜBİTAK ULAKBİM’in faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. AMEA yöneticileriyle Pippa Smart’ın Editör El Kitabı’nı ve Türkçe tercümesini basılı ve elektronik olarak paylaşan Mehmet Mirat Satoğlu AMEA’ya akademik çalışmalarında başarılar diledi.

Fotoğraflar

05.12.2023